درباره ما

۲۲ فروردین ۱۳۸۹

نسخه تکمیلی سایت تحول سبز با همدلی و یاری شما عزیزان فعال گردید.

از آن دم که بری از ترس و تظاهر، با یکدیگر و تفاوتهایمان رو به رو شدیم، گام در راهی نهادیم که قبل از هر چیز، خویشتن ما را دستخوش تغییر و تحول کرد. گویی پس از هزار سال انجماد و انزوا، گداختن را با لذت آه به جان خریدیم و به هم پیوستیم، اما نه در قالب سیلابی ویرانگر، بلکه همچون یک دشت سبز، دست در دست افق، متین و مسالمت جوی

این سایت نسخه آزمایشی خود را بنا به حساسیت زمانی،همزمان با آغاز دهه مقاومت تا پیروزی فعال کرد و اکنون با کمک و همدلی مخاطبین خود نسخه تکمیلی ( ورزن یک )  خود را راه اندازی نمود.

ایجاد کنندگان این سایت، جمعی از فعالان گروه انقلاب سبز و دیگر دلدادگان ملک و آئین  هستند که بدون تعلق سیاسی یا گروهی خاص، از فردای کودتای انتخاباتی در چارچوب یک خیزش ملی، به هم پیوستند و بعد از ماه ها تلاش شبانه روزی، وبسایت تحول سبز را تاسیس کردند. با توجه به تجارب چندین ماهه فعالیت در محیط فیسبوک، هدف اصلی از راه اندازی این سایت رفع وابستگی اطلاع رسانی به محیط فیسبوک و گسترش فعالیت های منسجم ستادی و کاهش مشکلات کاربران داخل کشور به خصوص در مقاطع حساسی است که فیلترینگ تشدید میشود.

بنا براین با تاکید و تمرکز ویژه بر اهداف و مبانی جنبش سبز ملت ایران، این وبسایت را برای طرفداران همه عقاید و سلایق سیاسی غیر خشونت طلب گشوده میدانیم. امید واریم این حرکت مدنی مورد استقبال و حمایت پیشگامان محترم عرصه اطلاع رسانی جنبش سبز قرار گیرد و این مجموعه را از تجارب گرانبهای خود بی نصیب نگردانند. طبیعتا هر گروه یا هر مرام سیاسی به اندازه وزن اجتماعی خویش مقبولیت دارد و به همین دلیل ابراز عقیده در این وبسایت با موانع استصوابی و نظارت های سرکوبگرانه همراه نیست.

این سایت را متعلق به تمام سبز ها و تحول جویان میدانیم و قطعا برای ادامه این راه نیازمند یاری و مشارکت همه شهروندان فهیم ایرانی در هر کجای جهان هستیم. بنابراین افکار، پیشنهادها و ملاحظات خود را از طریق این پایگاه با سایر ایرانیان تحول خواه به اشتراک بگذارید. نشانی اینترنتی tahavolesabz@gmail.com برای ارتباط با تحول سبز در اختیار شماست تا اخبار، عقاید، برداشت ها، تصاویر، طرح ها و مقالات خود را از طریق این پایگاه در اختیار سایرین قرار دهید.

همچنین هر از چندگاه و با توجه به روند تحولات کشور، نظر سنجی هایی در سایت قرار داده میشود که نتایج آن مورد استفاده گروه سیاسی تحول سبز قرار می گیرد و در مقالات این سایت بازتاب می یابد.

این مجموعه حاصل همیاری و همدلی شهروندانی است که بدون قضاوت در مورد عقیده و مذهب یکدیگر، از طریق شبکه های اجتماعی و به صورت داوطلبانه گرد هم آمده اند و ادامه حیات و رشد آن بدون بهره گیری از نیروی بالنده و پایان ناپذیر شبکه های اجتماعی و شهروندان مسئولیت شناس و فعال، امکانپذیر نخواهد بود.

از روزی که با شعار “هر شهروند یک ستاد” همدل شدیم، نزدیک به ۱۰ماه گذشه است و افتخاری است برای ما که مسرورانه مژده دهیم وبسایت تحول سبز، اولین میوه درخت تناوری است که ریشه هایش، قلبها و دستهای به هم پیوسته ده ها هزار عضو و حامی انقلاب سبز و ایرانیان سرافراز در گوشه و کنار جهان هستند. فراموش نکرده ایم روزهایی را که سرخورده از ظلمت کودتا به هم پیوستیم تا اگر رای مان خوانده نمیشود، اگر صدایمان شنیده نمیشود، اگر ما را خـس و خاشـــاک می خوانند، با هم حرف بزنیم، بر درد هم دل بسوزانیم، پناه یکدیگر باشیم و به هم بگوییم که تنها نیستیم! به هم پیوستیم و این تازه اولین دستاورد با هم بودن ماست! از آن مهم تر این است که دانستیم که بیشماریم و نیروی فکر و عمل جمعی خود را شناختیم و از مهجوران محتاج ولی و قیم، به شهروندان مختار و آگاه تبدیل شدیم.

بر همین اساس، در تحول سبز، هیچ دستور، فرمان یا حکمی از “بالا” صادر نمیشود، شهروندان مقوله بندی و درجه بندی و تعیین صلاحیت نمیشوند و آزادی بیان هیچ کس مشمول استصواب و تعزیر نیست. هر آن چه در این وبسایت می بینید، کلام، نظر، تصویر، شعر و … کاملا شهروندی و داوطلبانه است و به هیچ دولت، حزب یا گروه سیاسی، مذهبی، قومی یا اقتصادی وابسته نیست. پس برای شنیدن نظر و عقیده خود در تحول سبز، کافی است سکوت را بشکنید!

امید است با همراهی و یاری شما عزیزان بتوانیم خدمات تحول سبز را بهتر ادامه دهیم.

اشتراک مطلب
  • Sabzlink
  • Facebook
  • Twitter
  • FriendFeed
  • email
  • Balatarin
  • RSS
  • Print
  • Google Bookmarks