سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بازداشت همزمان هشت نفر از دراویش گنابادی در شهرهای مختلف...

بازداشت همزمان هشت نفر از دراویش گنابادی در شهرهای مختلف

چکیده : پس از گذشت 5 ماه از صدور رای محکومیت قطعی این 10 درویش، ماموران اطلاعات به طور همزمان نظرعلی مروی، محمد مروی و علی کاشانی‌فر را در شهرستان گناباد، ظفرعلی مقیمی را در شهرستان قوچان و عبدالرضا کاشانی، علیرضا عباسی، شکرالله حسینی و رامین سلطان‌خواه را در شهرستان بیدخت دستگیر و روانه زندان وکیل‌آباد مشهد...


ماموران اطلاعات صبح امروز ۲۴ فروردین ماه هشت نفر از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی در شهرستان‌های بیدخت، قوچان و گناباد را همزمان بازداشت کردند.

به گزارش سایت مجذوبان نور، در تیر ماه ۱۳۸۸، جمعی از دراویش گنابادی در اعتراض به رفتار غیرقانونی دادستان گناباد مقابل دادگستری آن شهرستان تجمع کرده بودند که در این واقعه،‌ ۲۴ تن از دراویش بازداشت و به محاکمه کشیده شدند.

دادگاه گناباد ۱۴ نفر از این ۲۴ درویش را به سه ماه و یک روز حبس و ۵۰ ضربه شلاق تعلیقی به مدت سه سال و ۱۰ نفر دیگر را به ۵ ماه حبس تعزیری به انضمام ۵۰ ضربه شلاق و یک سال تبعید به مناطق محروم محکوم کرد که این حکم از سوی شعبه ۱۲ دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی نیز مورد تایید قرار گرفت.

اینک پس از گذشت ۵ ماه از صدور رای محکومیت قطعی این ۱۰ درویش، ماموران اطلاعات به طور همزمان نظرعلی مروی، محمد مروی و علی کاشانی‌فر را در شهرستان گناباد، ظفرعلی مقیمی را در شهرستان قوچان و عبدالرضا کاشانی، علیرضا عباسی، شکرالله حسینی و رامین سلطان‌خواه را در شهرستان بیدخت دستگیر و روانه زندان وکیل‌آباد مشهد کردند.

احسان‌الله امانیان و محمد کاشانی‌فر دو درویش دیگر از این ده نفر هستند که برای آنها نیز حکم قطعی ۵ ماه حبس، ۵۰ ضربه شلاق و یک سال تبعید به مناطق محروم صادر شده است اما تا کنون دستگیر نشده اند.

 • ۱۳۹۰/۰۱/۲۴ ۵:۳۴ ب.ظ | پاسخ

  آقایان سردمداران جمهوری اسلامی این همه که دست به دستگیری و بازداشت و زندانی زده اید به زودی علی می ماند و حوضش. دست کم یکی دوگروه را برای خودتان نگهدارید. با این همه تراشیدن و تراشیدن چه باقی خواهد ماند؟

  • ۱۳۹۰/۰۱/۲۴ ۶:۵۰ ب.ظ | پاسخ

   جهل مصبا ح ایزم که مانند جهل طا لبان در افغانستان است .اکنون بر کشور حا کم است .به همه گیر میدهد .حتی به خودشان .به کسی هم اجازه اعتراض نمی دهند .این عاقبت ان انقلاب بزرگ بود ایران متمدن در قرن ۲۱ گرفتار واپسگرای گردیده است

   (اختیاری)     (اختیاری)