سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هفت کشته دیگر در خشونت‌های امروز یمن...

هفت کشته دیگر در خشونت‌های امروز یمن

چکیده :یمن از روزهای پایانی ماه ژانویه صحنه تظاهرات‌های متعدد علیه حکومت صالح بوده که تا کنون بیش از صد کشته به جا گذاشته...


پنج نظامی یمن در یک درگیری مسلحانه در شمال این کشور و دو تن از مخالفان حکومت در تظاهرات امروز عدن کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، منابع نظامی خبر دادند که در امران، واقع در ۱۷۰ کیلومتری شمال صنعا، پایتخت یمن، در طول شب گذشته، نیروهای پلیس این کشور با سلاح‌های خودکار و راکت‌های ضد تانک به یک پایگاه ارتش حمله کردند.

این درگیری با واحد زره‌پوش فرمانده، علی محسن الاحمر صورت گرفت. این ژنرال ارتش روز ۲۱ مارس گذشته به جنبش اعتراضی علیه علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری یمن، پیوسته بود.

در درگیری‌های شب گذشته یک افسر ارتش و چهار مأمور پلیس کشته و دو سرباز نیز زخمی شدند.مخالفان حکومت در شهرهای صنعا، عدن و چند شهر دیگر، امروز را روز اعتصاب عمومی اعلام کرده‌اند

پیوستن ژنرال احمر به جنبش اعتراضی ضربه بزرگی به علی عبدالله صالح که از ۳۲ سال پیش تا کنون بر یمن حکومت می‌کند؛ وارد نمود چرا که وی فرماندهی منطقه شمال شرقی که شامل صنعا نیز می‌شود را بر عهده داشت.

یمن از روزهای پایانی ماه ژانویه صحنه تظاهرات‌های متعدد علیه حکومت صالح بوده که تا کنون بیش از صد کشته به جا گذاشته است.

بر اساس اظهارات منابع پزشکی و شاهدان عینی، بامداد امروز نیز دو تظاهرکننده مخالف حکومت توسط نیروهای انتظامی در شهر عدن، مهم‌ترین شهر جنوب این کشور، کشته شدند.

شاهدان می‌گویند در حالی که جوانان معترض در حال درست کردن مانع برای جلوگیری از عبورومرور در محله منصوره این شهر بودند نیروهای حکومتی به روی آنان آتش گشودند. این جوانان به‌منظور رعایت اعلام اعتصاب عمومی دست به ایجاد مانع زده بودند.

یک تظاهرکننده توسط شلیک گلوله در همین محله کشته و چهار نفر دیگر نیز زخمی شدند. معترض دیگر در محله مولای شهر عدن مورد هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.

شهر عدن از روز ۱۳ مارس به مرکز اعتراضات خیابانی علیه حکومت تبدیل شده و کشته‌های امروز نخستین قربانیان خشونت در این شهر هستند.

مخالفان حکومت در شهرهای صنعا، عدن و چند شهر دیگر، امروز را روز اعتصاب عمومی اعلام کرده‌اند.

(اختیاری)     (اختیاری)