سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بی خبری نمایندگان مجلس از وضعیت زندانیان سیاسی کشور...
» دومین نوروز بدون مرخصی بسیاری از زندانیان سیاسی سپری شد؛

بی خبری نمایندگان مجلس از وضعیت زندانیان سیاسی کشور

چکیده :احمد زید آبادی، مسعود باستانی، مجید توکلی ،مجید دری، ضیا نبوی، علی ملیحی، احمد کریمی، احسان عبده تبریزی، بهاره هدایت، منصور اسانلو ، مهدیه گلرو، عاطفه نبوی، مهدی محمودیان ، فاطمه رهنما، نادر کریمی جونی، عالیه اقدام دوست، زینب بایزیدی ، رسول بداقی، شبنم و فرزاد مدد زاده ، حشمت الله طبرزدی، ابراهیم مددی ،عیسی سحرخیز، و ...تنها تعدادی از زندانیانی هستند که چند نوروز رابه مرخصی نیامده اند...


کلمه: نایب رئیس کمیسیون امنیت مجلس چند روز قبل در سخنانی مدعی شد ، زندانی نداریم که دو نوروز اخیر به مرخصی نیامده باشد .

به گزارش خبر نگار کلمه ، این در حالی است که چند صد زندانی سیاسی نوروز امسال را در زندان های کشور گذراندند و از امکان هرگونه آزادی موقت یا مرخصی محروم شدند .همچنین زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر از هر گونه مرخصی نوروی محروم ماندند و تعدادی از آنها نه برای دو نوروز ، که چندمین سال متوالی سال نو را از پشت میله های زندان آغاز کردند .

براساس قوانین، مرخصی از حقوق اولیه زندانیان محسوب می شود اما مسوولان قوه قضاییه و امنیتی از آن به مثابه اهرم فشار بر زندانیان و خانواده هایشان استفاده می کنند و بر اساس قواعدی نامشخص برخی زندانیان رابه مرخصی نوروزی می فرستند و دیگران را نیز از آن محروم می کنند .

احمد زید آبادی، مسعود باستانی، مجید توکلی ،مجید دری، ضیا نبوی، علی ملیحی، احمد کریمی، احسان عبده تبریزی، بهاره هدایت، منصور اسانلو ، مهدیه گلرو، عاطفه نبوی، مهدی محمودیان ، فاطمه رهنما، نادر کریمی جونی، عالیه اقدام دوست، زینب بایزیدی ، رسول بداقی، شبنم و فرزاد مدد زاده ، حشمت الله طبرزدی، ابراهیم مددی ،عیسی سحرخیز، و …تنها تعدادی از زندانیانی هستند که چند نوروز رابه مرخصی نیامده اند . باستانی ، زید آبادی ، سحرخیز روزنامه نگاران زندانی دو نوروز متوالی است که از مرخصی محرومند و زندانی چون منصور اسانلو رییس سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی چهار سال است که از هر گونه مرخصی محروم مانده است . بر پرونده برخی از زندانیان سیاسی جمله بدون مرخصی نقش بسته است ، این جمله که یک زندانی سیاسی را از همه حقوق یک زندانی عادی هم محروم می کند توسط بازجویان وزارت اطلاعات بر پرونده برخی زندانیان نوشته می شود و به واسطه آن و اعمال نظر بازجویان، دادستان و قاضی پرونده که به شدت وابسته به نهادهای امنیتی هستند زندانی سیاسی را از همه حقوقش محروم می کنند . تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی که برای درخواست مرخصی برای عزیزان شان به دادستانی و دیگر دستگاه های قضایی مراجعه کرده بودند با دیدن این جمله بر پرونده زندانی شان همه امیدشان را برای گرفتن مرخصی از دست داده بودند . عماد بهاور، زندانی سیاسی که به ده سال زندان محکوم شده است بر پرونده اش این جمله نوشته شده است ،جمله ای که او را حتی از حقوق یک زندانی با جرایم سنگین همچون کسی که قاچاق مواد مخدر کرده نیز محروم کرده است .

خانواده زندانیان سایسی می پرسند ؛ آیا نایب رییس کمیسیون امنیت مجلس از وجود این زندانیان بی خبر است و حتی توانایی دیدار با خانواده برخی از آنان را که از روزنامه نگاران و فعالان برجسته حقوق بشر کشور محسوب می شوند نیز ندارد که چنین سخنانی بر زبان می آورد؟خانواده زندانیان سیاسی همچنین تاکید می کنند که بارها خواستار دیدار با نمایندگان مجلس شده اند اما این نمایندگان از پذیرفتن خانواده ها خودداری کرده اند .

بهمن احمدی امویی، عبدالله مومنی، کیوان صمیمی، هنگامه شهیدی، مسعود لواسانی، عماد الدین باقی، داوود سلیمانی، سیامک قادری،رضا شهابی ، ممصطفی تاجزاده، نسرین ستوده ، محمد نوری زاد،رضا رفیعی فروشانی، احسان مهرابی، ارژنگ داوودی، ایوب قنبر پوریان، نظام حسن پور، امیر خسرو دلیر ثانی، بهروز جاوید تهرانی، بهنام ابراهیم زاده، محمد رضا محمدی ، حسین رونقی ملکی، علی بهزادیان نژاد ،حسن اسدی زید آبادی ، ابراهیم مددی ، سعید متین پور، وحید طلایی، آرش سقر، آرش صادقی و …. تعداد دیگری از زندانیان سیاسی کشور هستند که ماه ها است از هرگونه مرخصی بی بهره بوده اند .

 • ۱۳۹۰/۰۱/۲۴ ۹:۰۲ ق.ظ | پاسخ

  اینان نماینده های ملت نیستند وگرنه خبردار میشدند .نه بشینند و نگند خبر نداریم

  • ۱۳۹۰/۰۱/۲۴ ۹:۴۹ ق.ظ | پاسخ

   مجلس کار واجب تر از اینها هم داره!!!!مخصوصا طرح ازدواج مجدد!!زندانی که حالا دیر نمیشه و قند که نیستن که آب بشن ! ضمنا زندان رو که درست نکردن که کاه توش کنن مال آدمه!!!

   • ۱۳۹۰/۰۱/۲۴ ۱۲:۰۳ ب.ظ | پاسخ

    این خانه از پایبست ویرانست.وقتی احکام آنچنانی در دادگاه های فرمایشی صادر میشه دیگه چه امیدی به اجرای قانون وسط این همه بی قانونیه!!!
    حکایت ما حکایت گندیدن نمکه!!

    • ۱۳۹۰/۰۱/۲۴ ۱۲:۴۶ ب.ظ | پاسخ

     اینها نمایندگان دولت کودتا هستند نه مردم

     • ۱۳۹۰/۰۱/۲۴ ۸:۴۶ ب.ظ | پاسخ

      با سلام .. باید بگم که واقعا برای شما و سران جنبش متاسفم که جنبش مردم رو به نابودی هدایت میکنید
      آخه چرا هیچ کس صداش درنمیاد ؟؟ فقط متن و مقاله و اعتراضاتی که به هیچ جایی نمیرسد
      تنها راه پــــــــیروزی تظاهرات و اعتصابات هر روزه و ممتد و با قدرت نه اینکه ۶ ماه یک بار بیایم خیابون ضدشورش ببینیم و برگردیم

      اگر دل شما به حال ملت بسوزه مطمئنا سریعا کار اعتصابات و تظاهرات گسترده را شروع خواهید کرد و لاغیر

      • ۱۳۹۰/۰۱/۲۴ ۹:۵۲ ب.ظ | پاسخ

       خوب اینکه اصلا چیز مهمی نیست
       اگه می خواستن بگن ما خبر داریم ما باید شاخ در می آوردیم

       • ۱۳۹۰/۰۱/۲۴ ۱۰:۴۶ ب.ظ | پاسخ

        فراخوان سراسری ایرانیان برای گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر
        امضاکنندگان این فراخوان تاکید کرده اند با شرکت گسترده در جشن جهانی روز کارگر و با طرح شعارها و خواسته های کارگران ایران، بر اعتبار جنبش کارگری و نقش موثر آن در تداوم، پیشرفت و تکامل جنبش دموکراسی خواهی ایران تاکید می‌کنند و می‌کوشند به جنبش دادخواهانه و عدالت گسترانه کارگران و ملت ایران یاری رسانند

        (اختیاری)     (اختیاری)