سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ۱۰ هزار کشته آخرین آمار جنایت های قذافی در لیبی...

۱۰ هزار کشته آخرین آمار جنایت های قذافی در لیبی

چکیده :شورای ملی انقلاب لیبی روز سه‌شنبه (23 فروردین، 12 اوریل) اعلام کرد تا کنون سی‌هزار نفر نیز مجروح شده‌اند و از سرنوشت بیست هزار نفر دیگر اطلاعی در دست...


مخالفان دولتی لیبی می‌گویند، نظامیان وفادار به معمر قذافی از آغاز درگیری‌ها در این کشور تا کنون دست‌کم ۱۰ هزار نفر را کشته‌اند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، شورای ملی انقلاب لیبی روز سه‌شنبه (۲۳ فروردین، ۱۲ اوریل) اعلام کرد تا کنون سی‌هزار نفر نیز مجروح شده‌اند و از سرنوشت بیست هزار نفر دیگر اطلاعی در دست نیست.

این در حالی است که آمار قربانیان غیرنظامی در حملات هوایی نیروهای ائتلاف غرب در لیبی نیز رو به افزایش است.

در همین حال، وزیر خارجه فرانسه نیروهای نظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را به کوتاهی در حفظ جان غیرنظامیان لیبی متهم کرده است.

آلین ژوپه، وزیر خارجه فرانسه روز سه‌شنبه تصریح کرد، با وجود آن که حملات نظامی نیروهای غربی به نظامیان لیبی به فرماندهی ناتو انجام می‌شود، اما جان غیرنظامیان این کشور در معرض خطر قرار دارد.

وزیر خارجه فرانسه افزود، ناتو برای انهدام و از بین بردن سلاح‌های سنگین نظامیان وفادار به قذافی، اقدامات کافی انجام نمی‌دهد.

وی همچنین به همراه ویلیام هیگ، وزیر خارجه انگلیس تاکید کرد ناتو باید اقدامات بیشتری برای انهدام و از بین بردن سلاح‌های سنگین نظامیان وفادار به قذافی انجام دهد.

در حالی که نیروهای نظامی رژیم لیبی همچنان کنترل شهر مصراته را در اختیار دارند، نبرد و درگیری بین انقلابیون و نظامیان لیبی برای تسلط کامل بر این شهر ادامه دارد.

کمیته جهانی صلیب سرخ اعلام کرده است گروهی را برای کمک به غیرنظامیان شهر مصراته اعزام خواهد کرد، اما یکی از وزرای دولت لیبی هشدار داده است هر گونه عملیات امدادی از طریق نظامیان خارجی به منزله اعلام جنگ است.

از سوی دیگر، اتحادیه آفریقا از انقلابیون لیبی خواسته است برای اجرای آخرین راه ‌حل سیاسی در لیبی “به طور کامل همکاری کنند.”

این اظهارات یک روز پس از آن مطرح شد که نیروهای انقلابی لیبی با طرح پیشنهادی صلح اتحادیه آفریقا برای پایان‌دادن به ناآرامی‌های لیبی مخالفت کردند.

(اختیاری)     (اختیاری)