سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » قطع گاز مصرف‌کنندگانی که قبض خود را نپرداخته‌اند، تکذیب شد...

قطع گاز مصرف‌کنندگانی که قبض خود را نپرداخته‌اند، تکذیب شد

چکیده :سخنگوی شرکت ملی گاز در واکنش به انتشار برخی از گزارشها مبنی بر حضور ماموران شرکت گاز برای قطع گازی مشترکان خانگی در سطح برخی از شهرها و استانهای کشور گفت: در حال حاضر گاز هیچ یک از مشترکان خانگی و تجاری به دلیل عدم پرداخت هزینه قبوض گاز قطع نشده است....


مجید بوجارزاده در واکنش به انتشار برخی از گزارشها مبنی بر حضور ماموران شرکت گاز برای قطع گازی مشترکان خانگی در سطح برخی از شهرها و استانهای کشور گفت: در حال حاضر گاز هیچ یک از مشترکان خانگی و تجاری به دلیل عدم پرداخت هزینه قبوض گاز قطع نشده است.

به گزارش مهر، سخنگوی شرکت ملی گاز با تاکید بر اینکه از ۳۰ سال گذشته تاکنون قطع گاز مشترکان بدهکار خانگی مستلزم انجام یکسری مراحل قانونی است، تصریح کرد: بر این اساس ابتدا برای مشترکان خانگی سه مرحله اخطاریه صادر می شود.

وی افزود: پس از صدور اخطاریه و در صورت عدم پرداخت گازبهای در مرحله اول به صورت موقف ۲۴ ساعت و در مرحله دوم به صورت موقت گاز مشترکان خانگی ۴۸ ساعت قطع خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تمامی مشترکان گاز خانگی تا ششم اردیبهشت ماه برای پرداخت قبوض گاز مهلت دارند، تاکید کرد: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد مشترکان گازبهای خود را پرداخت کرده اند.

بوجارزاده با یادآوری اینکه گزارشهای رسیده نشان می دهد که پرداخت قبوض گاز طبیعی در استانهای مختلف روندی عادی دارد، یادآور شد: علاوه بر این در تمامی ادارات و شرکتهای گاز استانی کارگروه هایی برای پاسخگویی به مردم و مشترکان معترض برای بررسی وضعیت بار مالی قبضهای گاز تشکیل شده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که در سه ماهه نخست اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به طور متوسط روزانه بیش از ۵۰۷ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در بخشهای مختلف مصرف شده است، در این مدت در بخشهای خانگی، تجاری، جایگاههای سی ان جی و صنایع غیر عمده ۳۶۸ میلیون متر مکعب گاز مورد استفاده قرار گرفته است.

در این مدت متوسط مصرف گاز در صنایع را روزانه ۸۰ میلیون متر مکعب و در بخش نیروگاهها به طور میانگین روزانه ۶۰ میلیون متر مکعب گاز بوده است.

در آمارهای وزارت نفت ادعا می‌شود که از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها تاکنون، هزینه گازبهای ۳۶ درصد مصرف کنندگان زیر ۱۰ هزار تومان، ۶۱ درصد مصرف کنندگان زیر ۲۰ هزار تومان، ۷۵ درصد مشترکان زیر ۳۰ هزار تومان، ۸۴ درصد مشترکان زیر ۴۰ هزار تومان، ۸۹ درصد مشترکان زیر ۵۰ هزار تومان بوده است.

اما بسیاری از مردم به مبالغ بالای قبض‌های خود اعتراض دارند و برخی نمایندگان مجلس هم خواستار تجدیدنظر دولت در این قبض‌ها شده‌اند.

 • ۱۳۹۰/۰۱/۲۳ ۴:۴۳ ب.ظ | پاسخ

  شما را به خدا بیایید همه با هم قبض ها را پرداخت نکنیم باور کنید به زانو در می ایند انه به این پولها نیاز دارن و مجبور می شوند که کوتاه بیایند

  • ۱۳۹۰/۰۱/۲۳ ۵:۱۱ ب.ظ | پاسخ

   مثل ……دروغ میگن !!!!!

   • ۱۳۹۰/۰۱/۲۳ ۵:۳۲ ب.ظ | پاسخ

    زمانیکه قانون اجرا نشده بود هرمترمکعب گاز خانگی ۱۷۰ ریال بود اکنون قبضی که بدستم رسیده هر متر مکعب ۶۷۰ ریال است یعنی آقای احمدی نزاد در یک خیز ۵۰۰ ریال افزایش قیمت دادهاند.با توجه باینکه بر اساس قانون قبلا هر متر مکعب گاز بدون سوبسید ۹۰۰ ریال تعیین شده بود آقای احمدی نزاد ۷۳۰ ریال سوبسید را۹۰۰-۱۷۰=۷۳۰ قرار بود در ۵ سال و هر سال حدود ۲۰ در صد افزایش دهد در صورتیکه ایشان در قدم اول قیمتها را حدود ۷۰ در صد ترقی داده اند.اکنون سئوال اینست مگر در این مملکت حساب کتاب ندارد کسانیکه حقوق ماهیانه آنان ۳۰۰ هزار تومان است توقعات خلاف قانون وعقل و منطق ایشان را چگونه باید بر آورد نماین.آیا باید دزدی بکنند.عدم پرداخت قبوض عکسالعمل منطقی این بی قانونیهاست.

    • ۱۳۹۰/۰۱/۲۳ ۷:۳۲ ب.ظ | پاسخ

     باسلام
     من امروز شنیدم که بسیاری افراد در شهرستان دماوند از پرداخت قبوض خود خودداری کرده اند و دولت هم از ترس اعتراضات مردمی نه تنها اشتراک انها را قطع نکرده بلکه با مراجعه به منارل انها با سوال اینکه چقدر مایلند بپردازند قبض مربوطه را صادر می کند

     در تهران هم چند خانواده می شناسم که ۴ ماه اخیر قبوض خود را پزداخت نکرده اند و هنوز به موردی برخورد نکرده اند——— برخلاف سنوات قبل

     • ۱۳۹۰/۰۱/۲۴ ۹:۳۹ ق.ظ | پاسخ

      کسانیکه قادر بپرداخت قبوض گاز نیستند شرعا تامین معیشت عائله آنان در اولویت است و نباید قبوض گاز را بپردازند.

      • ۱۳۹۰/۰۱/۲۴ ۱۰:۱۵ ب.ظ | پاسخ

       این انقلاب امام زمانی هست .۴تا بچه سوسول مثل تو نمی تونه ازپا بندازش.مثل وه هوای ای نظام رو داریم.ما سر دینمون ایستادیم با قبض آب برق و… از دینمون بر نمی گردیم. فتنه هاتون تراری شده دورغ گو ها

       (اختیاری)     (اختیاری)