سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هشدار نماینده دشتی و تنگستان: ۴۸۰ هزار نفر در بوشهر بیکار می‌شوند...

هشدار نماینده دشتی و تنگستان: ۴۸۰ هزار نفر در بوشهر بیکار می‌شوند

چکیده :در صورت لغو قانون کالای همراه ملوان یا ته لنجی، 480 هزار نفر در استان بوشهر بیکار می‌شوند....


نماینده دشتی و تنگستان در مجلس گفت: در صورت لغو قانون کالای همراه ملوان یا ته لنجی، ۴۸۰ هزار نفر در استان بوشهر بیکار می‌شوند.

به گزارش ایلنا به نقل از هفته‌نامه «اتحاد جنوب»بوشهر، سیدمحمد مهدی‌پور فاطمی در نشست کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان بوشهر با انتقاد از یک مصوبه استانی دولت، اظهار داشت: موضوعات مرتبط با استان به ویژه کالای همراه ملوان باید در خود استان بررسی و در مورد آن تصمیم‌گیری شود در غیر این صورت نتایج مورد نظر مردم استان به‌دست نمی‌آید.

وی افزود: تمام فرمانداران شهرستان‌های ساحلی استان بوشهر مایل به حل موضوع ته‌لنجی و حمایت از ملوانان هستند.

نماینده دشتی و تنگستان با بیان اینکه کالای همراه ملوان یا ته‌‌لنجی قاچاق نیست، تصریح کرد: در حال حاضر ۸۵ هزار نفر به صورت مستقیم در موضوع ملوانی و صیادی در استان بوشهر مشغول به کار هستند.

پورفاطمی خاطرنشان کرد: بندر گناوه به عنوان یکی از بنادری که ملوانان در آن کالای همراه ملوانی وارد می‌کنند در نوروز امسال ۱۴ میلیارد تومان گردش مالی داشته و یکی از عوامل مهم این گردش مالی ورود کالای همراه ملوان بوده است.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار بوشهر نیز در این نشست، در ارتباط با قانون کالای همراه ملوان اظهارداشت: در سفر اول دولت به استان بوشهر مقرر شد هر ملوان سالانه شش بار و هر بار ۱٫۵ میلیون تومان کالای همراه ملوان با خود وارد کند.

معاون استاندار بوشهر اضافه کرد: تا قبل از این مصوبه، در استان بوشهر سالانه چهار بار و هر بار ۴۰۰ هزار تومان کالا ملوانی وارد می‌شد.

وی با بیان اینکه شرایط موجود در مورد ته‌لنجی بسیار متفاوت با قبل است، عنوان داشت: مسئولیت رفع این مشکل به وزارت کشور محول شده و قرار است زمینه برای ورود کالای همراه ملوان طبق قانون فراهم تا مسائل حاشیه‌ای و دغدغه‌های ملوانان نیز برطرف شود.

 • ۱۳۹۰/۰۱/۲۳ ۱۱:۰۸ ق.ظ | پاسخ

  آقای پورفاطمی عزیز از کشاورزان و وضع فلاکت بارشان هم خبر دارید.؟ آیا می دانید با حذف سوبسید سوخت و کمبود شدید آن در سال جاری چند نفر کشاورز بیکار می شوند.؟
  جمعیت استان بوشهر ۸۰۰۰۰۰ نفراست که ۴۰ درصد آن را روستائیان محروم و زحمتکش تشکیل می دهند.یعنی بالغ بر۵۰۰۰۰ ۳ نفر در روستاها زندگی می کنند که همه آنها بلاواسطه یا با واسطه به کشاورزی مشغولند که با این حساب باید این جمعیت ۳۰۰۰۰۰ نفری کشاورزان را هم به جمعیت ملوانان مظلوم اضافه کرد و نتیجه گرفت که با سیاستهای فقیر زدایی دولت دروغ تقریبا همه مردم بوشهر بجز کارمندان بیکار خواهند شد. پس لطفا به کشاورزان هم فکر کنید.

  • ۱۳۹۰/۰۱/۲۳ ۷:۳۶ ب.ظ | پاسخ

   درمورد کشاورزان تحلیل سال ۵۰ به بعد در آینده نزدیک سال جاری بروز میکند وجمعیت سر ریز روستا برای کار کجا بروند سرمایه گذاری اشتغال زا متاسفانه ناچیز است انشائلله به فکر باشند

   • ۱۳۹۰/۰۱/۲۴ ۷:۳۴ ب.ظ | پاسخ

    بکار میشن که بشن چیز میگیرند یارانه میگیرند یا یارانه یا کار

    (اختیاری)     (اختیاری)