سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » گزارش انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد کرج درباره لغو مجوز و تخریب دفتر تش...

گزارش انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد کرج درباره لغو مجوز و تخریب دفتر تشکل

چکیده :انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد کرج ضمن بر شمردن و توضیح درباره اتهامات غیر قانونی هیئت نظارت به انجمن، توقیف، تخریب و از بین بردن و مصادره تمام اموال انجمن در ایام تعطیل و بی توجهی کامل نسبت به اعتراض کتبی انجمن به حکم پلمپ را از مصادیق بارز تخلفات آیین‌نامه‌ای هیئت نظارت عنوان نموده است....


در پی توقیف، پلمپ و تخریب کامل دفتر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد کرج در ایام تعطیلات نوروز توسط هیئت نظارت و بازوهای اجرایی آنها، این تشکل دانشجویی گزارشی از برخوردهای صورت گرفته توسط مسئولان دانشگاه و در راس آنها ریاست واحد، رئیس حراست، معاونت فرهنگی و مسئول دفتر نهاد را منتشر ساخته است .

این گزارش، که نسخه‌ای از آن برای کلمه ارسال شده، ضمن بر شمردن و توضیح درباره  اتهامات غیر قانونی هیئت نظارت به انجمن، توقیف، تخریب و از بین بردن و مصادره تمام اموال انجمن در ایام تعطیل و بی توجهی کامل نسبت به اعتراض کتبی انجمن به حکم پلمپ را از مصادیق بارز تخلفات آیین‌نامه‌ای هیئت نظارت عنوان نموده است.

این انجمن تصریح کرده هیئت نظارتی که خود از ابتدای صدور حکم توقیف تا تخریب کاملا غیرقانونی و مصادره اموال، دچار تخلفات آشکار آیین‌نامه‌ای شده صلاحیت نظارت و رسیدگی به امور تشکل‌های سیاسی واحد از جمله انجمن اسلامی را از دست داده است. متن کامل این گزارش به شرح ذیل است:

انجمن اسلامی دانشگاه آزاد واحد کرج پس از فشارهای فراوان مسئولان دانشگاه به خصوص رئیس حراست آقای جعفر رضاخانی و ریاست واحد آقای رامین حاجی‌خانی و پس از تهدیدات مکرر نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در روزهای منتهی به آخر سال که دانشگاه به حالت نیمه تعطیل درآمده بود، لغو مجوز و درب آن بدون اطلاع قبلی پلمپ شد.

پلمپ دفتر انجمن در حالی صورت گرفت که هیچ گونه حکمی در این خصوص به دفتر انجمن ارسال نشده بود.

هیئت نظارت بر تشکل های دانشجویی و بازوهای اجرایی آن ها به پلمپ دفتر اکتفا نکرده و پس از بستن دفتر انجمن (در تاریخ ۲۳/۱۲/۸۹)، با استفاده از فرصت تعطیلات نوروز و به علت ترس از واکنش دانشجویان و در غیاب اعضای شورای مرکزی و فعالین انجمن اقدام به تخریب دفتر انجمن کرده و کلیه‌ی اموال آن از قبیل پرونده‌های اعضای انجمن، کتب اهدایی اعضا به انجمن، کامپیوترها، سی‌دی‌های تحقیقاتی – آموزشی و اموال شخصی برخی از دانشجویان را مصادره کردند.

هیئت نظارت در اقدامی کاملا غیرقانونی و فاقد وجاهت حقوقی و با زیر پا گذاشتن همه‌جانبه‌ی آیین‌نامه‌ی نظارت بر فعالیت تشکل‌های اسلامی-سیاسی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی که به تایید خود دانشگاه آزاد نیز رسیده است و با ذکر دلایل واهی و بی اساسی چون:

۱- عدم تمکین انجمن اسلامی از هیئت نظارت

۲- عدم برنامه ریزی برای انجمن

۳- انتشار نشریات غیر قانونی

۴- عدم برگزاری انتخابات

و بدون هیچ گونه استنادی حکم به لغو کلیه فعالیت‌ها و پلمپ درب انجمن داد.

این اتهامات بی پایه و اساس در حالی مطرح می‌شود که طی دو سال گذشته ریاست دانشگاه و رئیس حراست واحد که عملا به آلت دست نیروهای امنیتی برای سرکوب دانشجویان و تشکل‌های منتقد تبدیل شده‌اند و برای ماندن بر کرسی ریاست و حفظ قدرت دست به هر کاری می‌زنند با مانع تراشی‌ها و سنگ‌اندازی‌های خود و عدم تشکیل به موقع جلسات هیئت نظارت با برگزاری تمامی برنامه‌ها و هر گونه درخواست انجمن مخالفت کرده و تحت فشار تبلیغات و فضاسازی‌های مسموم بسیج دانشگاه به مداخله و سنگ‌اندازی در امور انجمن پرداختند، از سوی دیگر با کارشکنی‌های همیشگی و به دلایل واهی و غیرقانونی بارها انتخابات انجمن را به تعویق انداختند. آن‌ها از سویی به ظاهر خود را خواهان برگزاری انتخابات نشان می‌دادند و از سویی دیگر در خفا برای به حضیض کشاندن و عدم فعالیت انجمن تمام تلاش خود را می‌کردند، اما کاملا محرز بود که هیچ کدام از اعضای هیئت نظارت حتی کوچکترین تمایلی برای برگزاری انتخابات را هم ندارند و صرفا به دنبال اتلاف زمان و ایجاد پروسه فرسایشی برای کمرنگ کردن تاثیر انجمن بودند.

ایجاد محدودیت‌ها و بوجود آوردن تنگناهای فراوان توسط مسئولان سرکوبگر و انتصابی دانشگاه تنها به همین موارد ختم نمی‌شد. پیش از آن نیز ابتدا نشریات انجمن را توقیف کردند، سپس با تعویض قفل بردهای انجمن مانع به‌روز رسانی آنها شدند، سپس برنامه‌های داخلی انجمن را به حالت تعلیق درآوردند و در تمام این مدت نیز رئیس حراست آقای جعفر رضاخانی و سایر نیروهای حراست برای تحت فشار قرار دادن اعضای انجمن و فعالین آن مکررا به تهدید و ارعاب مستقیم پرداخته و بارها وبارها با خانواده‌های اعضا تماس گرفته و هر روز پرونده‌های انضباطی جدیدی برای آنها می‌گشودند.

سیاست‌های دوگانه و کارشکنی‌های مداوم مسئولان دانشگاه پایانی نداشت و زمانی‌که لیست کاندیداها برای شرکت در انتخابات شورای مرکزی انجمن اعلام می‌شد، رئیس حراست شخصا با تک تک افراد لیست تماس گرفته و ضمن تهدید از آن‌ها می‌خواست که از انتخابات انصراف دهند، از سوی دیگر نیروهای خودسری که زیر نظر معاونت فرهنگی (روحانی متحجری که برای تعلیق فعالیت‌های انجمن از هیچ کوششی دریغ نمی‌کرد) فعالیت می‌کردند، بسیاری از افراد (به خصوص دخترانی) را که وارد انجمن می‌شدند مورد تهدید قرار داده و ضمن گرفتن تعهد اعلام می‌کردند که چنانچه بار دیگر به دفتر انجمن بروند با خانواده‌هایشان تماس می‌گیرند و برایشان پرونده‌سازی می‌نمایند.

آنچه به نظر می‌رسد این است که هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشجویی، برای اجرای دستورات مافوق‌های خود و خوش‌رقصی در برابر نهادهای امنیتی چنان عجله‌ای داشت که حتی در ظاهر هم که شده صورت قانونی این اقدامات (پلمب و تخریب) را رعایت نکردند. همزمانی دادن نامه‌ی انحلال و پلمب دفتر و نیز عدم ترتیب اثر دادن به اعتراض نماینده انجمن (که مراتب اعتراض انجمن نسبت به پلمب دفتر را کتبا به هیئت نظارت ابلاغ نمود)، عدم برگزاری جلسه تجدیدنظرخواهی برای بررسی این اعتراض و دست آخر تخریب در روزهای تعطیل همه و همه نشان از عملکرد عجولانه و غیرقانونی اعضایی دارد که حداقل باید در ظاهر قانون و آیین‌نامه‌های دانشگاهی را رعایت کنند.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد کرج مشروعیت خود را از نهادهای امنیتی و جیره‌خوارانشان که اکنون بر صندلی ریاست تکیه زده‌اند؛ نمی‌گیرد. این انجمن بر دانشجویان متکی بوده و هست و لذا خود را تنها موظف به پاسخگویی در برابر دانشجویان عزیز می‌داند. لذا انجمن در روزهای آتی طی بیانیه‌ای تفصیلی به شرح دقیق‌تر برخی از اقدامات انجام گرفته علیه انجمن و مشکلات پیش آمده بر سر راه آن و اقدامات صورت گرفته از سوی انجمن در این خصوص خواهد پرداخت.

 • ۱۳۹۰/۰۱/۲۳ ۱۰:۴۰ ق.ظ | پاسخ

  حاکمیت از تشگل وحشت دارد حافظ تشگل خود باشید

  • ۱۳۹۰/۰۱/۲۳ ۱۰:۵۷ ب.ظ | پاسخ

   عجب مملکتی است. یک زمانی اگر عضو انجمن نبودی هیچ جا کار نمی دادن و منافق بودی ، اما الان اگر عضوش باشی هیچ جا کار نمی دهند و منافق میشی! عجب مملکتی!

   (اختیاری)     (اختیاری)