سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بیانیه تحلیلی زندانیان سیاسی: بازداشت خانگی موسوی و کروبی، چشم‌انداز راه‌حل‌های...
» پیام 23 زندانی حوادث پس از انتخابات خطاب به ملت

بیانیه تحلیلی زندانیان سیاسی: بازداشت خانگی موسوی و کروبی، چشم‌انداز راه‌حل‌های اصلاحی را تیره‌تر کرد

چکیده :دستگیری و بازداشت خانگی رهبران جنبش سبز آقایان میر حسین موسوی و مهدی کروبی آخرین اقدام جریان افراطی نظامی – امنیتی حاکم بر سرنوشت کشور در واکنش به تداوم اعتراضات ملت شریف علیه حاکمیت و اقدامات این جریان بود. اقدامی که وضعیت را پیچیده تر و چشم انداز راه حل های اصلاحی را تیره تر کرده است، طبعا مسوولیت پیامدهای این اقدامات بر عهده حکومت است...


کلمه :جمعی از زندانیان سیاسی کشور به مناسبت سال نو پیامی خطاب به مردم ایران نوشته اند . امضا کنندگان این بیانیه ی تحلیلی، اکنون در زندان اوین ( بند ۳۵۰ ، بند ۲- الف تحت اختیار سپاه پاسداران ، بند ۲۰۹ تحت اختیار وزارت اطلاعات و بازداشتگاه تحت اختیار حفاظت اطلاعات زندان اوین )، زندان رجایی شهرکرج و زندان های استان خوزستان به سر می برند . این بیانیه توسط بیست و سه نفر از این زندانیان تهیه و امضا شده است اما با توجه به فشارهای سنگین وارده به آنان به خاطر امضای بیانیه های قبلی که منجر به ساعتها بازجویی و سرانجام پرونده سازی های جدید برای جمعی از زندانیان سیاسی شد، به ابتکار و درخواست خانواده های زندانیان سیاسی و برخی از فعالان سیاسی بیرون از زندان فعلا نام امضا کنندگان این بیانیه در نزد کلمه محفوظ می ماند و منتشر نمی شود .کلمه امیدوار است که در آینده ای نزدیک و در شرایط مناسب تر اسامی امضا کنندگان را منتشر کند.

به گزارش کلمه، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است :

ملت شریف ایران

نوروزتان پیروز و بهاران تان خجسته باد

از درون زندانهای جمهوری اسلامی ایران با دلهایی مالامال از باور و اعتقاد به پیروزی حق بر باطل و عدالت بر ظلم و ستم و سرشار از امید به فردایی سبز ،بارور، پر افتخار، پر نشاط و با عزت برای ایران و ایرانیان سال آگاهی تا رهایی را به شما تبریک می گوییم .

قریب به دو سال پیش ، در خرداد ماه ۱۳۸۸،با صدور احکام قضایی بازداشت جمعی از فعالان سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی کشور، آغاز وعملیاتی کلید خورد که از هفته ها و شاید ماه ها قبل توسط گروهی از ماموران نظامی –اطلاعاتی و امنیتی طراحی و برنامه ریزی شده بود .عملیاتی که امروز پس از نزدیک به دو سال، خسارات وسیعش برای میهن عزیز و نظام اسلامی هر روز فزاینده تر می شود .

دخالتهای پنهان نیروهای امنیتی و نظامی در فرایند انتخابات، حمله به ستاد انتخاباتی حامیان میر حسین موسوی در زمان برگزاری انتخابات، دستگیری گسترده شخصیت های اصلاح طلب که بعضا حتی در انتخابات فعال نبودند و بحرانی کردن شرایط سیاسی کشور با حملات خشونت بار به تظاهرات آرام اعتراضی مردم مراحل اولیه این عملیات بود . عملیاتی که با دستگیری ده ها هزار شهروند زن و مرد بی گناه، فعالان سیاسی و مطبوعاتی ، جوانان، دانشجویان و دانشگاهیان، کارگران، معلمان و دیگر آحاد جامعه در هفته ها و ماه های بعد تداوم یافت و هرروز با تبعیدها، محرومیت شهروندان از حقوق اجتماعی و حتی اعدام متهمانی که اتهام و جرمشان هیچ نسبتی با اعدام نداشت برای ربط دادن اعتراضات مردم به نتایج انتخابات به گروه های تروریست، تبلیغات دروغ و جعل و قلب حقایق، ابعاد فاجعه بارتری پیدا کرد و پیش از همه به حیثیت و اعتبار جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام مدعی مردم سالاری دینی لطمه زده است، عملیاتی که آثار مخرب آن در تحولات حساس ماه های گذشته به شرح ذیل بیان می شود :

۱-سی و دو سال اراده ملت ایران به استقرار نظامی دمکراتیک، سازگار با دین ،مستقل، استعمار ستیز و متعهد به احقاق حقوق انسانها، منجر به سقوط دیکتاتوری شاهنشاهی و برقراری نظام جمهوری اسلامی ایران شد .آرمانهای انقلاب که در مواضع بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی متجلی بود نظامی پای بند به دفاع از آزادی های قانونی آحاد جامعه را نوید می داد اما امروز در میانه دهه چهارم انقلاب ، برای دومین سال متوالی، زندانهای کشور محبس خیل بزرگ زندانیان سیاسی پس از انتخابات ریاست جمهوری شده است .

زندانیانی که با ادعاهایی جعلی و اتهاماتی دروغین وپرونده های ساختگی با هدف قلع و قمع هر حرکت اصلاح طلبانه در کشور روانه زندان شده اند . ما امروز پس از ماه ها ارتباط با سایر زندانیان می توانیم به صراحت اعلام کنیم که تقریبا هیچ تخلف و جرمی از محکومان حوادث پس از انتخابات سر نزده واتهاماتی همچون ارتباط با بیگانگان و گروه های تروریستی نیز موضوعاتی ساختگی و موهوم است که بازجویان برای تکمیل سناریوی تبلیغاتی و عملیات روانی خود جعل کرده اند و متاسفانه زندانیان غیر مشهور زیادی به دلیل تن ندادن به اقرار دروغ مورد نظر بازجویان در چارچوب این سناریوهای ساختگی سختی های زیادی متحمل شده و از دادگاه های تحت حاکمیت کامل نیروهای امنیتی –نظامی محکومیتهای سنگینی دریافت کرده اند و در یک کلام نه تنها پرونده های ما بلکه نوع پرونده های محکومان حوادث پس از انتخابات فاقد کمترین ادله و مستندات حقوقی است و این نیز در کنار اظهاراتی همچون سخنان بی پروای سردار مشفق گواهی آشکار بر توطئه بودن اقدامات نظامی ،امنیتی و اطلاعاتی در ایام انتخابات و پس از آن است .پدیده هایی که نهایتا روزی یک کمیته حقیقت یاب قدرتمند ملی ممکن است بتواند ابعاد پنهان و مخوف آن را روشن کند .

۲- شیوه مبارزه و مقاومت خشونت گریز و بردبارانه ملت ایران در برابر استبداد تا بن دندان مسلح شاهنشاهی ، برای همیشه به الگویی معتبر برای ایستادگی ملتها در برابر ظلم و بی عدالتی بدل شد .شیوه ای که ملت ایران بار دیگر در دفاع قانونی از حقوق خود برای برگزاری انتخابات آزاد و سالم و اعتراض به نتیجه غیر واقعی انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ به کار گرفت و حرکتی را دنبال کرد که جنبش سبز نام گرفت .

امروز ملتهای آزاده مصر، تونس، اردن، بحرین، لیبی و یمن علیه حکومت های استبدادی و برای استقرار دمکراسی در کشورشان همان روش ها را به کار گرفته اند و همچون ملت ایران بار دیگر نشان داده اند که در برابر عزم ملتها، جنگ افزارها ، خشونت، نظامی گری، تهدید و ارعاب راه به جایی نمی برد و می روند که تا استقرار حکومتهایی متکی به رای آنان و پاسخگو به مردم از پای ننشینند .

باور ملت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی آن بود که نظام مردم سالار برخاسته از این انقلاب استبداد ستیز به الگویی برای تمام ملتهای مسلمان و آزادی خواه بدل خواهد شد.باوری که بار دیگر در سالهای پایانی دهه دوم انقلاب در روند اصلاحات در کشور معنی و مفهوم یافت و حتی برای روشنفکران جهان غرب به عنوان یک الگوی دمکراسی سازگار با دین توجه برانگیز شد.اما عملکرد سوال برانگیز و توطئه آمیز جریانی که در مقابل اعتراضات مردم به نتایج انتخابات سال ۸۸ چهره ای نظامی –پلیسی ، غیر مردمی ،دمکراسی ستیز و خشونت گرا با انتخاباتی ساختگی را از نظام به نمایش گذاشت، به کلی فضای نسبت به جمهوری اسلامی ایران را تغییر داد در حدی که تقریبا تمام رهبران جنبش های مردمی در این کشورها از هر گونه ارتباط با ایران تبری جسته و تصریح می کنند که نظام مورد نظر آنان هیچ شباهتی با جمهوری اسلامی ایران ندارد .

دخالت نظامیان و ماموران امنیتی در شئونات مختلف جامعه و حکومت، انتخابات فرمایشی، رقابت های فرمایشی میان نامزدهای منتخب حکومت، حذف فیزیکی منتقدان حکومت، نظام قضایی تحت سلطه ماموران امنیتی و اطلاعاتی و نظامی ،زندان های پر از نخبگان و روشنفکران و شخصیتهای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بخش عمده ای از ویژگی هایی است که در این کشورها مشروعیت حکومتها را برای مردم زیر سوال برده است .

ویژگی هایی که کم و بیش تماما با عملکرد سوء این گروه نظامی- اطلاعاتی و امنیتی در این مدت برچهره جمهوری اسلامی ایران نشسته است و البته تحریف تاریخ انقلاب اسلامی توسط رسانه های حکومتی به ویژه صدا و سیما و تلاش برای مشابهت سازی میان این عملکرد سوء و آرمان های انقلاب زمینه ساز تخریب چهره انقلاب نیز شده است .

بی تردید اگر نظام به جای تن دادن به روش های خشونت بار و عملکرد فاجعه آمیز این گروه امنیتی – اطلاعاتی با احترام به اعتراضات مردمی نسبت به نتیجه انتخابات، بدون اغماض تمامی حقایق پشت پرده انتخابات را آشکار می کرد و متخلفان را مجازات می کرد امروز جمهوری اسلامی ایران به یمن فعالیتهای اصلاحی مردم سالارانه اش در یکی از حساس ترین تحولات تاریخی در خاورمیانه و جهان اسلام به جای چهره مخدوش و انزوای تحقیر کننده ی کنونی به بازیگری قدرتمند، الگوساز و هدایت گر در این تحولات بدل می شد ومنادی دمکراسی سازگار با دین در جهان اسلام می شد .

۳ -در ماه های اخیر همچون تمامی ۲۲ ماه گذشته توصیه ها و هشدارهای خردمندانه و مشفقانه شخصیتهای اصلاح طلب و دلسوزان کشور با واکنش های تند و موهن مواجه شده است .اظهارات جامع و سنجیده آقای خاتمی درباره ضرورت و شرایط برگزاری انتخابات آزاد و سالم به عنوان رکن اساسی دمکراسی، ضرورت رعایت حقوق شهروندی بر اساس قانون اساسی و بحران ناشی از عملکرد دمکراسی ستیزان در کشور با وقیح ترین واکنش ها از سوی کسانی مواجه شد که از تحریف محتوای قانون اساسی درباره آزادی ها و حقوق اساسی مردم نیز پروایی نداشتند و متاسفانه رسانه ملی نیز با وقاحت مبلغ این هتاکی ها ،دروغ پردازی ،تهمت زدن ها و پرده دری ها بود .

در ادامه همین رویه مواضع روشنگرانه دیگر شخصیتها ی اصلاح طلب و جنبش سبز، مراجع عالی مقام دینی و شخصیتهای متعهد و دلسوز کشور نیز با واکنش های ناشایست مشابهی از سوی مبلغان خشونت و خرد ستیزان پاسخ داده شد .

این واکنش های تند و ناشایست و بی مبنای افراطیون در قبال طرح مطالبات قانونی در دفاع از حقوق شهروندان و انتخابات آزاد و سالم گواه دیگری برای این حقیقت است که آنچه اعتراضات قانونی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ را به یک بحران بدل کرد مقاصد و اقدامات از پیش طراحی شده گروهی افراطی و تمامیت خواه بود که نه برای برقراری امنیت بلکه برای تخریب ساز و کار مردم سالاری در نظام جمهوری اسلامی این اعتراضات قانونی را بهانه عملیات خود قرار دادند و کشور را در بحران امنیتی فرو بردند و در شرایطی پلیسی، هر اقدام خلاف و هر روش فاسد غیر قانونی و غیر اسلامی را برای حذف رقیبان سیاسی خود به کار بستند .

۴ -دستگیری و بازداشت خانگی رهبران جنبش سبز آقایان میر حسین موسوی و مهدی کروبی آخرین اقدام جریان افراطی نظامی – امنیتی حاکم بر سرنوشت کشور در واکنش به تداوم اعتراضات ملت شریف علیه حاکمیت و اقدامات این جریان بود. اقدامی که وضعیت را پیچیده تر و چشم انداز راه حل های اصلاحی را تیره تر کرده است، طبعا مسوولیت پیامدهای این اقدامات بر عهده حکومت است .

قطعا اگر تاریخ شخصیتهای جمهوری اسلامی نگاشته شود آقایان موسوی و کروبی جزو برجستگان آنها هستند که ازمدعیان امروزی به مردم و نظام خدمات بیشتری داشته اند .

با چه ملاکی می توان بازداشت خانگی این شخصیت ها را توجیه کرد ؟ اصولا تنها در نظام های دیکتاتوری نخست وزیر سابق و رییس مجلس سابق کشور را به خاطر انتقاد و اعتراض به عملکرد حکومت به زندان و بازداشت خانگی محکوم می کنند .
تاریخ کشورهای مختلف به خوبی گویای این حقیقت است . در ایران عزیز هم در تاریخ آزادیخواهی ملت ایران بزرگان زیادی به شهادت رسیده اند ، تحت شکنجه و فشار قرار گرفته اند و یا عمر خود را در زندان و بازداشت خانگی گذرانده اند . ملت ایران هرگز سرنوشت بزرگانی چون امیر کبیر، مدرس و مصدق را از خاطر نبرده است و عاملان شهادت، اسارت و بازداشت خانگی آنان را نبخشیده است . تاسف عمیق آن است که عملکرد جریان افراطی نظامی – امنیتی حاکم ، علیه این شخصیت های مورد حمایت و احترام مردم ، می رود که چهره ای مشابه آن رژیم های ضد مردمی را برای جمهوری اسلامی رقم بزند .

در پایان ما ضمن قدر دانی از همه آنانی که برای پایان دادن به حبس ظالمانه زندانیان سیاسی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ تلاش می کنند تاکید می کنیم که به رغم همه دشواری های تحمل حتی یک روز زندان ظالمانه ، ایجاد فضای آزاد برای احزاب، گروه های سیاسی و رسانه های مستقل، پایبندی همه به خصوص مسوولان نظام به اجرای کامل قانون اساسی ، پایان حاکمیت نظامیان و ماموران امنیتی و اطلاعاتی بر همه شئونات کشور از جمله قوه قضاییه ، استقرار یک نظام قضایی مستقل ، عادل، مسوول، پاسخگو و ضامن دمکراسی و فراهم شدن ساز و کار برگزاری انتخابات آزاد و سالم در کشور را خواستاریم .چرا که این موارد مواهبی است که می تواند ضامن دمکراسی و فراهم شدن ساز و کار برگزاری انتخابات آزاد و سالم در کشور باشد همچنین اجرای این موارد می تواند ضامن احقاق حقوق اساسی ملت ایران، بازسازی چهره نظام و بازگشت عزت و اقتدار به کشور و جبران کننده خسارات وارده به ملت ایران از جمله زندانیان سیاسی حوادث دو سال گذشته باشد . انتظار زندانیان سیاسی از شما دلسوزان و حق طلبانی که برای آزادی آنان تلاش می کنید آن است که علاوه بر دل نگرانی نسبت به زندانیان سیاسی، بیشتر از آنها نگران این دل نگرانی های آنان باشید .

سرفراز و سر بلند و سبز باشید .

فروردین ۱۳۹۰

جمعی از زندانیان سیاسی کشور(۲۳ زندانی حوادث پس از انتخابات

 • ۱۳۹۰/۰۱/۱۵ ۱۱:۰۵ ب.ظ | پاسخ

  با سلام به مدیران و زحمت کشان سایت کلمه یه پیشنهاد دارم :
  یک مجلس ختم باشکوه در حرم مطهر حضرت امام برگزار کنید اونجا دیگه نمیتونن مردم رو اذیت و آزار کنند

  • ۱۳۹۰/۰۱/۱۵ ۱۱:۲۱ ب.ظ | پاسخ

   دموکراسی اساسا با دین سازگار است که اگر نباشد دمکراسی نیست . دموکراسی دینی هم اساسا یک کل بی مصداق است .

   • ۱۳۹۰/۰۱/۱۶ ۵:۲۸ ق.ظ | پاسخ

    اگر به فکر آزادی ایران و مردم ایران هستید این پیشنهادهای من هست:
    ۱. اعلام پیوسته و چند روزه اعتصابات و اعتراضها از قبل. این موجب میشود که مردم به مساله به صورت جدی تر نگاه کنند و هم اینکه حکومت مجبور هست که هر روز در خیا بانها مشغول زد ، خورد با مردم باشد که هم این موجب فرسایش و ریزش نیروهای آنها میشود و هم اینکه برتعداد مردم ناراضی از حکومت افزوده می شود. این حرکت را حتی می توان تنها با آوردن ماشینها در خیا بانها و ایجاد ترافیک در طول روز پیگیری کرد. کافی هست که هر روز هزاران ماشین اضافه در خیا بانها ی مرکزی شهر، شهر را به تعطیلی بکشند.
    ۲. به مردم بگویید که برای چه هدفی به خیابان بیا یند. آزادی و برداشت حصر از موسوی و کروبی دلیل مناسبی نیست. چون نه تنها این مشکل مردم را حل نمیکند بلکه حکومت با هزاران دروغ میگوید که آنها آزادند و بعد ازان مردم چه باید بکنند؟ هدف مردم باید حذف خامنه ای ازقدرت باشد و باید شعارها فقط در این مورد باشد. حذف خامنه ا ی از قدرت هیچ مغایرتی با قانون اساسی ندارد و این از طرف کسانی که به دنبال اصلاح نظام هم هستند مورد حمایت هست. ما میتوانیم به قانون اساسی پایبند باشیم ولی خواستار سرنگونی خامنه ای باشیم.

    ۳. بنابراین اعلامیه ای بدهید مبنی بر دعوت مردم به گردهمایی واعتراضات گسترده تا حذف خامنه ای از قدرت. حتی میتوان این خواسته را اینجور مطرح کرد که مردم خواهان این هستند که مجلس خبرگان خامنه ای را عزل کند. این برای این هست که عزل از طریق قانونی صورت گیرد و هم اینکه بدانند که مردم به دنبال چه هستند. این اعتراضات باید به فا صله یک هفته تا ۱۰ روز از اعلامیه باشد که مردم فرصت خبر دهی را داشته باشند. و اینکه اعلام کنید که اعتراضات پیوسته خواهد بود تا اینکه به خواسته های مردم رسیدگی شود.
    ۴ . یکی از نتایج چنین اعتراضی آزادی موسوی و کروبی هم خواهد بود. بنابراین هدف را چیزی قرار بدهید که اگر خون جوانی ریخته شد به هدر نرفته باشد.

    با تشکر
    کوشا

    • ۱۳۹۰/۰۱/۱۶ ۵:۳۵ ق.ظ | پاسخ

     اصلاح قانون اساسی و حذف مواردی که زمینه ساز این دیکتاتوری شده و ایجاد ساختار دموکراتیک و مردم سالار ، می تواند مورد توجه جنبش سبز بعنوان محور مطالبات قرار گیرد.

     • ۱۳۹۰/۰۱/۱۶ ۸:۲۰ ق.ظ | پاسخ

      کاش می شد بگویم که چقدر دل نگراتم

      • ۱۳۹۰/۰۱/۱۶ ۹:۱۴ ق.ظ | پاسخ

       برای وادار کردن حاکمیت به اصلاح وضع موجود باید فشار ایجاد کرد. به عقیده من جنبش پختگی لازم برای فعال تر شدن به شکل سازمان یافته را پیدا کرده. از اینجا به بعد انفعال و سکوت ما فقط حاکمیت را گستاخ تر خواهد کرد. ما نیاز به ایجاد فشار داریم هرچند هزینه هایی هم داشته باشد. حضور موثر در خیابان ها و مبارزه فعال می تواند ما را به پیروزی نزدیک تر کند …

       • ۱۳۹۰/۰۱/۱۶ ۱۱:۵۸ ق.ظ | پاسخ

        آفرین بر روحیه دموکراتیک وخستگی ناپذیرتان.
        بنظرمن درنبود احزاب وفعالیتهای تشکیلاتی, هرگونه اصلاح نیازمند کسب قدرت وتسخیر کرسیهای تاثیرگذاراست …
        سوال اصلی اماینست که چگونه؟؟؟؟؟

        • ۱۳۹۰/۰۱/۱۶ ۱:۴۱ ب.ظ | پاسخ

         شما ها(اصلاح طلبان)وامویان زمان(ُّسبز ها) دیگر وجود خارجی ندارید کاری نکنید که یک بار دیگه امثال مختار ثقفی ها برای همیشه ازصحنه روزگارمحو ونابودتان کنند

         • ۱۳۹۰/۰۱/۱۶ ۱:۵۴ ب.ظ | پاسخ

          دوستان فراموش نکنید که میرحسین ما را به صبوری دعوت کرده .

          • ۱۳۹۰/۰۱/۱۶ ۲:۰۹ ب.ظ | پاسخ

           با سلام وعرض تسلیت به میر حسین عزیز ؛قطعا بسیاری از مردم قدر شناس مشتاق شرکت در مراسم ختم پدر آقای موسوی هستند خواهشمندیم در رابطه با برگزاری مجلس ختماقدام فرمایید

           • ۱۳۹۰/۰۱/۱۶ ۳:۳۰ ب.ظ | پاسخ

            سرفرازان در بند !
            جان و دل ما پیش شماست و رنجتان آتش به هستی ما زده، قسم یاد کرده ایم که تا سقوط دیکتاتور و آزادی شما دست از مبارزه برنداریم.

            • ۱۳۹۰/۰۱/۱۶ ۵:۰۴ ب.ظ | پاسخ

             شما که مدعی پیروی تام و تمام از امام خمینی هستید و خودتان را مثلا خط امامی میدانید چرا به آخرین توصیه های ایشان که در وصیت نامه سیاسی اخلاقی ایشان آمده است عمل نمی کنید: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکت نرسد.پس چرا نه تنها پشتیبانی نمیکنید بلکه عملا دست به شکستن پشت ولایت فقیه هم بستید.لااقل مدعی خط امامی نباشید .یک کلمه بگویید ما با امام و انقلاب و اسلام مخالفیم تا مردم تکلیفشان با شما مشخص شود.
             مرگ بر منافقین .مرگ بر ریاکاران.مرگ بر آنان که چیزی میگویندو خلاف آن را عمل می کنند.زیده باد اسلام.زنده باد انقلاب.زنده باد ولی فقیه و ولایتش.یا علی.

             • ۱۳۹۰/۰۱/۱۶ ۷:۱۵ ب.ظ | پاسخ

              وزیر ارتباطات: از شهریور سال جاری شرکت‌های ارائه دهند سرویس‌های اینترنت تنها می‌توانند اینترنت ملی یا همان اینترانت کشوری را ارائه دهند.! یعنی خداحافظ کلمه..فیس بوک… یوتیوپ….و … و .. .. یعنی این سایتها رو اگر سرچ هم کنید دیگه نمیبینید!!! یعنی خداحافظ فیلتر شکن …یعنی همه سایتها فیلتر و تنها ۶۰۰ هزار سایت خارج از ایران باز!! و حالا هی بشینید بگید صبرررر صبرر صبر کنید!! بشینید تا همین سایت کلمه هم براتون بشه آرزو.. صبر کنید ببینیم کجار رو میگیرید!

              • ۱۳۹۰/۰۱/۱۷ ۷:۵۰ ق.ظ | پاسخ

               دلمان خسته از دروغگویی و ریای حاکمان و گرم از صلابت و صداقت عزیزان در بندمان است.امیدوارم مردم شریف ایران به خواست خود برسند و روزگار رنگی دگر شود

               • ۱۳۹۰/۰۱/۱۷ ۱۱:۱۹ ب.ظ | پاسخ

                با سلام به همه دوستهای ایرانی و هموطنان عزیزمون وهمچنین سایت کلمه

                از سایت کلمه میخوام که برخی از وبلاگ نویسان دقت کنن در نوشتارشون
                به عنوان مثال در جایی برای مطالب سایت مینویسند رهبران جنبش سبز از طرفی برای فراخوانی از کلمه ی همراهان سبز استفاده می کنند!!
                چگونه وچرا نمیدونم! من هم طرفدار آقایان موسوی هستم وهم آقای کروبی اما… چرانمیدونید مردم برای چی به خیابون ها میان برای اینکه رهبری وجود نداشته باشه بلکه همه باهم وبرابر مثل برادر هم باشیم نه یک رهبری جبهه ای خاص هرچند آن ها بسیار زحمت کشیده اند واین این دلیل نمیشه که با کلمات بازی کنیم .یک سوااااااااااااااااااااااااال؟؟ از سایت کلمه داشتم این سازمان مجاهدین که اعلامیه داده با مجاهدین اسلامی فرق دارن لطفا منو آگاه کنید ممنون..
                زنده باد آقایان موسوی وکروبی و زنده بادجنبش ملی ومردمی ایران

                • ۱۳۹۰/۰۱/۱۸ ۱۲:۴۲ ب.ظ | پاسخ

                 چه کنکور سختی است ورود به دانشگاه اوین و چه پایان نامه دردناکی است برای قبولی از امتحانات…..

                 • ۱۳۹۰/۰۱/۱۸ ۱۲:۴۸ ب.ظ | پاسخ

                  با پیشنهادهای کوشا موافقم….اعتراضات دامه نداشته باشند مردم معترض ریزش میکنند…اینهمه شهید دادیم..این همه زندانی…این همه ضرب و شتم…درست نیست که ساکت بنشینیم و هر از گاهی بیایم بیرون و یه چندتا شعار سر بدیم..اینجوری میشیم اغتشاشگر!!!!! بهتره دامنه اعتراضات رو طولانی و سیع تر کنیم ..مگه چه مون از عربا کمه؟ ما کمتر از مردم لیبی و مصر و سوریه و عربستان و …. نیستیم….فقط خسته ایم…بس که انقلاب کرده ایم و همیشه کسی رو نشوندیم بر سند قدرت که اصلا موقع انقلاب اسمش نبود و …..
                  درد زیاده…..

                  • ۱۳۹۰/۰۱/۱۹ ۹:۵۰ ب.ظ | پاسخ

                   ۲ماه گذشت هیچ غلطی نکردید

                   • ۱۳۹۰/۰۱/۱۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ | پاسخ

                    مسولین سایت کلمه چرا گاهی اوقات دو پهلو هستید!!!!؟
                    گاهی برای فراخوانی ها از همراهان جنبش سبز نام میبرید گاهی برای نوشتار اطلاعیه های خبری تون از رهبران جنبش سبز ؟؟؟؟؟؟
                    اگه بی طرف هستین خواهشن در نوشتارتون دقت کنید وهمرنگ باشید وبدون تعصب
                    از همراهان بهتره استفاده کنید که همه ای اقشار جامعه در اون مشارکت دارند نه رهبران!!

                    • ۱۳۹۰/۰۱/۲۰ ۳:۳۲ ق.ظ | پاسخ

                     به نظر بنده,با توجه به اینکه هم اصلاح طلبان و هم حکومتگران می توانند در فرمایشات و اعمال امام مستنداتی برای رفتار واعمال خود پیدا کنند بر این باورم که اگر تحت یک شعار بطور مثال انتخابات آزاد بدون نظر شورای نگهبان و با نظارت سازمانهای بی طرف جهانی پا فشاری و متحد شویم بهتر به نتیخه می رسیم ..گمان ندارم باسیاست های آزمایش شده و شکست خورده ده سال اخیر که برای مردم چندان جذاب نیست بتوان موفق شد .

                     • ۱۳۹۰/۰۱/۲۰ ۱۰:۳۵ ق.ظ | پاسخ

                      خطاب شما به کیست؟ کسی غیر از می وتو نیست!چرا منتظر دیگران باشیم؟

                      • ۱۳۹۰/۰۱/۲۱ ۸:۵۰ ق.ظ | پاسخ

                       جواب به اقائی که خود را بسیجی واقعی خوانده است/امام خمینی در وصیت نامه خویش فرمودند:نگذارید انقلاب به دست نامحرمان و نااهلان بیفتد / ایا کسانی که جمهوری اسلامی را تبدیل به حکومت خودکامه ودیکتاتوری کرده اندجانشینان خوبی برای امام خمینی هستند؟اندکی فکر به انچه بر سر انقلاب امد بد نیست.

                       • ۱۳۹۰/۰۱/۲۲ ۴:۴۷ ب.ظ | پاسخ

                        آقای بسیجی واقعی
                        لطفا سرتو اززیربرف بیرون بیار بعد نظر بده. امام خمینی چه زمانی گفت پشتیبان ولایت فقیهی باشید که قانون شکنی کرده وقبل ازآنکه
                        شورای نگهبان انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری راتایید کند بر۲۴ میلیون رای احمدی نژاد صحه بگذارد وبعد هم ….امام خمینی کی وکجا از ولایت فقیهی حمایت نمود که فردی رارییس جمهورکند که
                        مملکت را به باد فنادهدومعاون رییس جمهورش با اختلاس میلیاردی درقوه قضاییه پرونده داشته باشد ولی کماکان معاون باشد؟ولی د ر
                        مقابل …. هزاران نفر از نخبگان که دلشان واقعا برای آزادی_استقلال وآبادانی ایران می سوزد اسیر دست بازجویان
                        ازخدابی خبرکه روی حارسوخولی راسفیدکرده اند باشند.بیدارشوبسیجی وکمتر ساندیس بنوش چون مغزت راازکارانداخته.بیدارشو بیدارشو

                        (اختیاری)     (اختیاری)